نمایشگاه صنایع دستی زنان ملاشیه صبح امروز سه شنبه (۲۸ خردادماه ۱۳۹۸) در دبیرستان حضرت خدیجه (س) این محله با حضور تعدادی از مسئولان شهرستان اهواز بر پا شد. مدیر دفتر تسهیلگری و توسعه محلی کوی ملاشیه با اشاره به هدف دفاتر توسعه محلی در توانمندسازی مردم محلات گفت: نمایشگاه صنایع دستی، محلی برای عرضه […]

نمایشگاه صنایع دستی زنان ملاشیه صبح امروز سه شنبه (۲۸ خردادماه ۱۳۹۸) در دبیرستان حضرت خدیجه (س) این محله با حضور تعدادی از مسئولان شهرستان اهواز بر پا شد.
مدیر دفتر تسهیلگری و توسعه محلی کوی ملاشیه با اشاره به هدف دفاتر توسعه محلی در توانمندسازی مردم محلات گفت: نمایشگاه صنایع دستی، محلی برای عرضه دست ساخته ها و ایجاد انگیزه و ترغیب بانوان این مناطق به فعالیت‎های اجتماعی و ورود آنان به چرخه تولید است.
عیسی قاطعی افزود: استعدادهای بالقوه ای در بین زنان مناطق کم برخوردار وجود دارد که ما در دفاتر تسهیلگری در تلاش هستیم این ظرفیت های را شناسایی و آنها را بالفعل و شکوفا سازیم.
وی تصریح کرد: نمایشگاه های محلی می تواند بستری مناسب برای شناساندن توانایی های زنان مناطق کم برخوردار و محروم درعرصه های، توسعه،ترویج و تشویق مردم به حمایت از تولیدات داخلی، اشتغال زایی  و کار آفرینی برای بانوان جویای کار  و آشنایی بازدیدکنندگان  از پتانسیل های استان باشد.
براساس این گزارش، برخی از اعضای شورای شهر اهواز، مشاور استاندار در حوزه میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، شهردار منطقه ۵، رییس اداره کار،تعاون و رفاه اجتماعی اهواز و مشاور استاندار در امور هنری از جمله بازدیدکنندگان این نمایشگاه بودند.
در این نمایشگاه یک روزه انواع دست ساخته ها از جمله حصیربافی، عروسک های دست ساز، پوشاک و انواع محصولات چرمی و نمدی عرضه شد.